Krásné procházky, turistika, památky, čistá příroda , odpočinek, nebo aktivní dovolená v Beskydech!

 

Pustevny

Jedno z nejkrásnějších míst, na jaké můžete při putování po Beskydech narazit je horské sedlo Pustevny s dřevěnými stavbami architekta Jurkoviče. Kroky návštěvníků této oblasti Beskyd dále směřují k hoře Radhošť s legendární sochou slovanského boha Radegasta.Procházka v korunách stromů, koloběžky, elektrokoloběžky, Aj.

Lanovka v provozu denně od 8 do 18 hodin. Provoz co 30 minut.

Večery pod hvězdami !

Vydejte se na večerní prohlídku oblohy plné hvězd a poznejte tajemství vzdálených mlhovin, hvězdokup, dalekých galaxií i blízkých planet a jejich měsíců. Projděte se s pomocí dalekohledu po měsíčním povrchu posetým krátery nebo se zaposlouchejte do starých mýtů a bájí, která doprovází souhvězdí noční oblohy.

Objevte skrytou krásu vesmíru v nejtmavší části Beskyd (může sloužit jako odkaz na http://www.hvezdarna.wz.cz)

 

Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm

Snad nejznámější v okolí je Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Ve Valašském muzeu v přírodě se konají každoročně slavnosti a téměř každý víkend se zde pořádají jarmarky, kulturní vystoupení či výstavy. Celoroční provoz.

Město Štramberk

Město Štramberk, jehož historie sahá až do 14. století je pro svou malebnost a unikátní soubor lidové architektury nazýván „Moravským Betlémem“. Městu i okolí vévodí zřícenina hradu Štramberk s válcovou věží zvanou „Trúba“ a v těsné blízkosti se nachází známá jeskyně Šipka, proslulá nálezem čelisti neandrtálského člověka. Ve městečku je dále ke zhlédnutí na náměstí mini zoo, botanická zahrada, rozhledna na Bílé hoře aj.

Kopřivnice

Ve zcela unikátním Technickém muzeu v Kopřivnici je zachycena téměř stopadesátiletá historie automobilky Tatra od doby, kdy byl roku 1897 vyroben první automobil v Rakousku – Uhersku, tzv. Prasident. zřícenina hradu Šostýn…

Hukvaldy

Hradní zřícenina Hukvaldy je jednou z největších ve střední Evropě a druhou největší na Moravě. Hradní věž skýtá široký rozhled na Moravskou bránu a hřeben Moravskoslezských Beskyd. Lákadlem je také obora s daňky a muflony. S místem je nerozlučně spjato i jméno Leoše Janáčka.