pustevnyJedno z nejkrásnějších míst, na jaké můžete při putování po Beskydech narazit je horské sedlo Pustevny s dřevěnými stavbami architekta Jurkoviče. Kroky návštěvníků této oblasti Beskyd dále směřují k hoře Radhošť s legendární sochou slovanského boha Radegasta. Pustevny, Radegast, stezka Valaška – nová stezka v oblacích.

Snad nejznámější v okolí je Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Ve Valašském muzeu v přírodě se konají každoročně slavnosti a téměř každý víkend se zde pořádají jarmarky, kulturní vystoupení či výstavy.

Štramberk

Město Štramberk, jehož historie sahá až do 14. století je pro svou malebnost a unikátní soubor lidové architektury nazýván „Moravským Betlémem“. Městu i okolí vévodí zřícenina hradu Štramberk s válcovou věží zvanou „Trúba“ a v těsné blízkosti se nachází známá jeskyně Šipka, proslulá nálezem čelisti neandrtálského člověka.

Ve zcela unikátním Technickém muzeu v Kopřivnici je zachycena téměř stopadesátiletá historie automobilky Tatra od doby, kdy byl roku 1897 vyroben první automobil v Rakousku – Uhersku, tzv. President.

Hradní zřícenina Hukvaldy je jednou z největších ve střední Evropě a druhou největší na Moravě. Hradní věž skýtá široký rozhled na Moravskou bránu a hřeben Moravskoslezských Beskyd. Lákadlem je také obora s daňky a muflony. S místem je nerozlučně spjato i jméno Leoše Janáčka.

Objevte skrytou krásu vesmíru v nejtmavší části Beskyd (může sloužit jako odkaz na http://hvezdarna.wz.cz)

.Vydejte se na večerní prohlídku oblohy plné hvězd a poznejte tajemství vzdálených mlhovin, hvězdokup, dalekých galaxií i blízkých planet a jejich měsíců. Projděte se s pomocí dalekohledu po měsíčním povrchu posetým krátery nebo se zaposlouchejte do starých mýtů a bájí, která doprovází souhvězdí noční oblohy.